חזרה לגן

חזרה לשגרה

יהב ותום שמחו לחזור אתמול לגן אך ברגע שחזרנו הביתה יהב לא הפסיקה לבכות וביקשה שאני ארים אותה כל הזמן דבר שלרוב היא לא מבקשת. ברגע שהשכבנו  אותה לישון היא בכתה וביקשה עוד “בבי” = חלבי והחלטנו שהיום באים לקראתה, אך יחד עם זאת הזכרנו לה שזה “רק היום” ומחר חוזרים לשגרה הרגילה, כלומר שאחרי כיבוי האורות אין יותר בקבוק. ברור לי שהחזרה לגן לאחר חופשה ממושכת לא פשוטה עבורה ולכן קבלתי את ההחלטה להתגמש ולהקל עליה.

זהו נגמר החופש וכולם חוזרים לשגרה בין אם מוכרת ובין אם חדשה ומאתגרת. גם לקטנים שחוזרים לגן המוכר וגם לאלו שנכנסים לגן חדש לא פשוט. אוגוסט שעבר עלינו לטובה היה חודש קצת מבולבל- הרבה אמא ואבא, בילוי עם בייביסיטר, סבא וסבתא, חופשים מחוץ לבית – בקיצור, יציאה רצינית מהשגרה. זה הזמן להיות יותר קשובים וגמישים ולתת מענה לקשיים שמתגלים אצל הילדים עם חזרתם לשגרת היום-יום. זה דורש מאיתנו ההורים יותר תשומת לב, וסבלנות, וגם יכולת הכלה והרעפת חום ואהבה על הקטנטנים וכל זאת  על מנת להקל עליהם עד כמה שניתן.

זה אומר לחזור מוקדם הביתה ולהתחיל את טקס השינה וההשכבה יותר מוקדם מהרגיל. טקס השינה הוא בעצם טקס הפרידה מהיום לקראת הלילה ועכשיו, בכניסה לגן הפרידה מאוד משמעותית ולכן כדאי לאפשר זמן משותף רגוע יותר מהרגיל עם סיפור או שיר נעים, הרבה חיבוקים וליטופים. לעבוד איתם על ההכנה לקראת היום הבא- לשאול איך היה היום בגן ולהזכיר שגם מחר הולכים לגן, אך תמיד להזכיר שאחר הצהריים הם יחזרו הביתה. כשקמים בבוקר להזכיר להם שגם היום יהיה להם כיף בגן עם כל החברים. במידה והם קמים בלילה לתת יותר מענה אך גם לוודא שהתקופה הזו לא ממשיכה מעבר לזמן הנדרש. אחרי תקופת ההסתגלות לוודא שחוזרים לשגרה ולא מאפשרים הרגלים שרק יקשו ויגרמו להם להתעורר בלילה או יבלבלו אותם.

בהצלחה לכולם ושתהיה שנה מופלאה!

054-7912444

תמיד אשמח לייעץ ולענות על כל שאלה

בקרו בדף שלי

היחשפו לתכנים חדשים המפורסמים מידי שבוע

צור קשר

Paste your AdWords Remarketing code here