מתי צריך יועצת שינה?

איך לא להגיע ליועצת שינה ומתי בכל זאת צריכים אותה?

לפעמים שואלים אותי מתי יודעים שצריך יועצת שינה? התשובה שלי היא: “זה תלוי…”
זה תלוי במספר גורמים כמו סגנון ההורות, הרכב התא המשפחתי, מספר הילדים בבית ובגורמים נוספים. אך בעיקר זה תלוי בהתנהלות המשפחתית, שצריכה להיות זורמת ונעימה. ברגע שההתנהלות בתוך המשפחה ובעיקר ביניכם, בני הזוג, לא נעימה וזורמת כשהיתה ואחד מהצדדים מרגיש שדברים יצאו משליטה, ייתכן וזה הזמן הנכון לפנות לקבלת עצה ותמיכה.

לתינוק יש את היכולת להירדם באופן עצמאי ולישון לילות שלמים כבר מגיל 5-6 חודשים, אך במידה וההורים מתוך בחירה מחליטים כי הם מעדיפים לישון בלינה משותפת ולא מפריע להם שהתינוק מתעורר מספר פעמים בלילה ונרדם חזרה בהנקה  – זה אחלה! הבעיה מתחילה ברגע שאחד ההורים מרגיש לא נוח עם הסיטואציה, קם עייף ולא נינוח או לחילופין נראה כי השינה של הילד אינה איכותית והוא עצבני לאורך היום כי לא ישן מספיק. אז זה ברור כי יש צורך בשינוי.

לעיתים לוקח זמן רב עד שמבינים כי אכן יש קושי וחשוב לטפל בו ולא להזניח. משפטים כמו “הזמן יעשה את שלו והוא ילמד לישון” עשויים במרבית המקרים להתברר כלא נכונים. תינוק עם קשיי הירדמות וקשיי שינה יכול לגרור קשיים אלו עד גילאים מבוגרים. מחקרים מעידים על כך ש-80% מהילדים שחווים קשיי שינה עד גיל 3 ימשכו לחוות קשיים עד גילאים מבוגרים יותר. לכן, חשוב לא להזניח את הבעיה ולטפל בה בזמן ובכלים הנכונים. ייעוץ שינה מספק פתרון לאתגרים עם ילדים עד גיל 6-7 ולכן חשוב להאמין שיש בכם את הכוח ליצור את השינוי וכמובן להאמין בילדיכם שיש בהם את היכולת לשנות הרגלים, כי הרגלים נועדו על מנת לשנותם!

בתכלס, ברגע שאתם מרגישים שאתם זקוקים לשינוי שהדברים לא נראים לכם ואתם מרגישים שאתם זקוקים לכלים זה הזמן לנסות ולבחון מה הקושי? איזה שינוי אתם רוצים לעשות והאם אתם מסוגלים ורוצים לעשות אותו לבד או לחילופין אתם זקוקים לעזרה. בכל מקרה השינוי הוא תמיד אפשרי, בכל גיל.

054-7912444

תמיד אשמח לייעץ ולענות על כל שאלה

בקרו בדף שלי

היחשפו לתכנים חדשים המפורסמים מידי שבוע

צור קשר

Paste your AdWords Remarketing code here